CONFIDENCE FROM THE PAST, SOLUTIONS FOR THE FUTURE

ORAU olarak, kurumsal sosyal sorumluluk alanında ülkemize fayda sağlayacak çalışmalar yapıyor ve destekliyoruz.

Daima etik, sorumlu, toplumun genel çıkarlarını geliştiren ve koruyan bir yaklaşımla hareket ediyoruz.

EĞİTİM

ORAU olarak; ülkemizde eğitim kalitesinin yükseltilmesine büyük destek veriyoruz. Eğitime ve eğitim kurumlarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı, 1996 yılında özellikle Orhan Holding çalışanlarının eğitim-öğretimde başarılı olan çocuklarına burslar sağlamak amacıyla kurulmuştur. Buna ek olarak eğitim-öğretime katkı sağlamak amacıyla ihtiyaç doğrultusunda gerekli donatı alanları ve eğitim tesisleri yapmıştır.

Katkıda bulunduğumuz eğitim projeleri
  • 1998 İbrahim Orhan Meslek Yüksek Okulu (Yenişehir)
  • 1998 Hacı Halil Orhan Öğrenci Yurdu (Yenişehir)
  • 2005 Necla Orhan ilköğretim Okulu (Bademli Köyü)
  • 2005 Hacı Asiye İsmet Orhan Öğrenci Yurdu (Yenişehir)

ORAU
KODLAMA&ROBOTİK
KULÜBÜ

ORAU Kodlama&Robotik Kulübü bir sosyal sorumluluk projesi olarak başladı ve bu yönünü korumaya devam ediyor! ORAU Ailesi’nin çocukları ile başlattığımız proje kapsamında hedefimiz daha çok çocuğun kodlamayı öğrenebilmesi ve faydalarından yararlanabilmesi.

SANAT

1993 yılında Bursa’da başlattığımız yarışmamız, günümüzde “Uluslararası Orhan Holding Fotoğraf Yarışması” adı altında devam etmektedir. Her yıl FIAP himayesinde düzenlediğimiz yarışmaya dünyanın çeşitli ülkelerinden fotoğraf sanatçısı, eserleriyle katılmaktadır.

Yarışma sitesini ziyaret etmek için

Tıklayınız

ÇEVRE

Kurulduğumuz günden bu yana üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerin ya da tedarik ettiğimiz ham maddelerin çevreye zarar vermemesi yönünde seçimler yapıyoruz. Endüstriyel süreçlerdeki atıklarımızı profesyonel geri dönüşüm firmaları ile anlaşılarak geri dönüştürülmesini ya da doğaya zarar vermeyecek şekilde atılmasını sağlıyoruz.

 

Yönetmelik gereğince belirlenen periyotlarda yaptığımız emisyon ölçümlerinde yönetmelik sınır değerlerinin oldukça altındayız.

 

Doğal kaynak tüketiminin azaltılmasına yönelik kurum içi farkındalık çalışmaları ve eğitimler düzenlerken aynı zamanda bir gelenek haline getirdiğimiz fidan dikimi çalışmalarımızı da sürdürüyoruz.

 

ORAU olarak, endüstriyel her alanda ve her fabrikamızda, çalışmalarımızın durmaksızın kontrol edilmesini garanti eden ve iyileştirme çalışmaları için yeni hedefler ve amaçlar belirlenmesini sağlıyor, onaylı bir çevre yönetim sistemini benimsiyor ve uyguluyoruz.

 

Unutmayalım ki sağlıklı yaşam, sağlıklı çevre ile olur.